İstanbul    19 Haziran 2024 Çarşamba 20:34
   
 Bölge
 M2   ile
 Fiyat    ile
 Oda Sayısı  +  
 Bulunduğu Kat   ile 
 Bina Yaşı   ile
 Durumu
 Portföy No
 
 
  • Soyak Olympiakent
  • Bosphorus City
  • Soyak Olympiakent
  • Bosphorus City
  • Bosphorus City
  • Ka Green
 


 4 HAFTA ÖNCE


* Mevcut mal sahibinize çıkacağınızı 1 (bir) ay önce bildirin.
* Gerekiyorsa profesyonel bir nakliye şirketine kişisel eşyalarınız taşımaları için başvurun.
* Kişisel eşyalarınızı kullanılmayan ve işe yarayanlar olarak ayırdıktan sonra gereksiz olanları bir yere verin ya da satın.
* Anlaşmanız gereği nakliye şirketi bunu sağlamadıysa kutuları çokluk miktarına göre sıralayıp nakil edin.
* Mümkünse yeni evinize yeni mobilyalar sipariş edin ve teslimat tarihini taşındıktan sonraki bir gün olmasını sağlayın.
* Adres değişikliğinizi tüm ilgili firmalara bildirin(Digitürk,Kablolu Tv,Bankalar Vb.)


3 HAFTA ÖNCE

* Profesyonel bir temizlikçi tutun , böylece mülkünüz intizamlı ve temiz olmuş olur. * İçerideki değerli eşyaları sigortalattırın. * Paketlemeye başlayın ve kolileri etiketlemeyi unutmayın. * Raftaki eşyaları ,tabloları duvarda duran tüm eşyaları indirin.Evcil hayvanınız varsa taşınma günü için bir günlüğüne bir ev ayarlayın. * Dondurulmuş gıdalar kullanmaya başlayın ve taşınma tarihine kadar bir miktar erzak alın.

 2 HAFTA ÖNCE

* Ödünç aldığınız tüm eşyaları geri verin. (Kütüphaneden alınan kitaplar v.b.)
* Süt ,gazete gibi periyodik günlük siparişlerinizi iptal edin.
* Bitkilerinizi taşınma için organize edin ve düzgün bir şekilde nakil edileceklerinden emin olun.

 1 HAFTA ÖNCE

* Mümkünse fırın ve buzdolabı defrost edin ve temizleyin.Taşınma için hazır duruma getirin.
* Acilen lazım olabilecek eşyaları el altında bulunması için aynı kutuya koyun(ampul,tuvalet eşyaları vb.)
* Geliş zamanlarını teyit etmek ve son dakika değişikliklerini bildirmek için nakliye firmanızla kontak kurun.
* Yeni dairenizin Elektrik, Su ve Doğalgaz gibi tesisatlarını üstünüze alarak,eski dairenizin tesisatlarını iptal ediniz.
* Eski ve yeni dairelerinizin site yönetimlerine taşınma tarihlerini bildirip ,gerekli kayıtları yaptırınız.

 TAŞINMA GÜNÜ

* Yanınıza alacağınız eşyaları ayırın, böylece nakliye kamyonuna yüklenmesini önlemiş olursunuz.
* Eski evinizdeki her şeyin bağlantısını kesin. Sayaçlarınızın okumalarınız not edin ve ilgili şirketleri bilgilendirin.
* Yatağınızı boşaltın ve bir kumaş ile sarın(Bohçalama gibi)
* Tüm camların kapalı ve kapıların kilitli olduğundan emin olun.
* Anahtarınızı emlakçınıza teslim edin.


ADIM ADIM MÜLKÜNÜZÜ KİRALAMA YOLU

Boş bir gayrimenkule sahip olmak stres verici olabilir. Yatırımınıza, en iyi fiyatı ödeyecek düzgün ve güvenilir bir kiracı profilini bulma sürenizi hızlandırmalısınız.

Adım 1-Doğru Fiyatlandırma
Hedefiniz, gayrimenkulünüzü uygun olan en kısa sürede, uygun olan en iyi fiyata verebilmektir. Uzman Gayrimenkul Danışmanlarımız, ayda onlarca gayrimenkulün alan, bölge, aranma ve popularite kriterleri doğrultusunda en uygun fiyatlandırma bilgileri vermektedir. 0212 693 0212 ‘ yi arayarak Alanınız içindeki dairenizin gidecek olan fiyatlandırması hakkında uzman kadromuzdan bilgi alabilirsiniz.

Adım 2- Emlak şirketi Seçimi
Emlak şirketinizi seçerken, şirketin çalışma saatlerini, davranış ve hitabet biçimlerini, bölgeye hakimiyetini, şirketin geçmişini, gayrimenkulünüzü hangi yöntemlerle pazarlayacaklarını ve kiracı profillerini göz önünde bulundurun. Bunlar, en uygun ve güvenilir kiracı profilinden gayrimenkulünüze en uygun kira getirisini alabilmek için kritik noktalardır. Şirketiniz emlakçılar odası veya ticaret odasına bağlı olup olmadığını da sormanız yararınıza olur. Sermaye şirketi (A.Ş) olmamız ve İstanbul Ticaret Odası’na bağlı bulunmamız bizi kurumsallaştıran özelliklerimizden sadece biridir.

Adım 3-Kısa Süreli Kiralamayı Göz Önünde Bulundurma
Gayrimenkulünüzü kısa süreli kiraya vermek (minimum 3 ay) size, daha seri ve ilerleyen kira getirisi, dairenin minimum süre boş kalması, dairenizin uzun süre bağlanmaması gibi avantajlar sağlayabilir. Çoğu kurumsal şirketlerde eğitim gören kişilerin (pilot,üstdüzey yönetici, eğitmen v.s) otel yerine kısa süreli daire seçimi yaptıklarını göz önünde bulundurursak, dairenizi kısa süreliğine güvenilir ve kurumsal kiracılarla buluşturmak size karlı bir getiri sağlayacaktır.

Adım 4- Dairenizi hazır hale getirme
İlk izlenim çok önemlidir, dairenizi kiralamaya hazır hale getirmeniz başarılı ve kısa sürede sonuç için kritik noktadır. Gerekiyorsa dairenizi boyatmanız ve ortalığı temiz ve düzenli hale getirmeniz dairenizin ferah ve bakımlı görünmesini sağlayacaktır. Bu aşamadan sonra Stock emlak uzman kadrosu dairenizin profesyonel panaromik iç ve dış fotoğraf çekimini gerçekleştirerek dairenin ayrıntılı tanımlamalarını (bölge, blok, metraj, ekstralar, kat, cephe v.s özellikleri) yaptıktan sonra, ziyaretçilerin kolayca ulaşabilmesi için vitrine koyacaktır.

Adım 5- Dairenizin Pazarlanması
Daireniz en uygun kiracıyı bulmak için internet ve medya ortamında çok geniş bir kesime hitab eden alanlarda reklam vermelisiniz ve unutmamanız gereken nokta ise size müracaat edecek kiracı profilini o anda asla tanımayacak olmanızdır. Stockemlak’tan dairenizi kiralamasını istediğinizde, otomatik olarak, rakipsiz ve çok geniş pazarlama piyasamıza girmiş olursunuz. Daireniz o andan itibaren kendi alanında en iyilerden biri olan internet sitemizde detaylı fotoğrafları ve teknik özellikleriyle beraber ziyaretçilerimize bir tık uzaklıkta olacak. Aynı zamanda sahibinden.com, hürriyet emlak, milliyet emlak gibi ülkemizin emlak pazarlama konusundaki en hit internet sitelerinde ilanlarınız, anahtar başlıklarla tarafımızdan periyodik olarak verilmeye başlanacaktır

Adım 6- Daire Sunumları
Daire sunumlarımızın neredeyse yarısı, çalışan insanların iş çıkış vakitlerinden sonra ve haftasonları gerçekleşmektedir. Uzun çalışma saatlerimiz dairenizi sunum fırsatımızı en yüksek hale getiren temel unsurdur. Ofisimiz hafta içi ve cumartesi 09:00 – 20:00 Pazar günü 10:00 – 18:00 saatleri arasında kesintisiz olarak hizmet vermektedir.

Adım 7- Teklif Alma
Daireniz için herhangi bir teklif alır almaz, kiracı profili bizim filtremizden de geçtiği taktirde sizinle kontak kurup gerekli bilgi ve detayları vereceğiz.

Adım 8- Teklif Kabulu
Teklif tarafınızdan kabul gördüğü taktirde, kiracıdan, daireyi bağlamak adına kaparo alınır. Mal sahibi ve kiracının uygun olduğu en kısa periyodda kira kontratosu hazırlanmak üzere bir araya gelmeniz sağlanır.

Adım 9- Tamamlanma
Kira kontratosu hazırlandıktan sonra, kiracının kefili ile birlikte imzalar tamamlanır. Daireye ilk girişte kiracıdan standart olarak 2 kira bedeli depozit, ilk ayın kirası ve aidatı peşin olarak alınıp tarafımızdan mal sahibine takdim edilir. Stock emlak satış ve kiralama sonrası hizmetinde kendi alanında çok özel ve farklı bir yere sahiptir.
Emlak Vergisi
Atakent Mahallesinde edinilen her yeni gayrimenkul için tapu alındığı tarihten itibaren üç ay içinde Emlak Vergisi Beyannamesi verilmesi gerekir. Beyanname işlemleri için tapu fotokopisi ve kimlik fotokopiniz ile Küçükçekmece Belediyesi B kapısı zemin kat gelirler müdürlüğüne müracaat ederek beyan formu doldurmanız gerekmektedir. Emlak vergisi her yıl iki eşit taksitte ödenir. Birinci taksit 01 Mart - 31 Mayıs, ikinci taksit 01- 30 Kasım tarihleri arasında ödenmesi gerekiyor.

Halkalı Vezne    : Halkalı Meydanı Okul Sokak Merkez Pasajı No:3 Kat:1
Çalışma saatleri: 08:30 - 12:30 / 13:00 - 17:00
Merkez Tel       : 0212 411 06 89
Halkalı Tel        : 0212 548 17 10


Muhtarlık Kaydı
1- İlçemiz Küçükçekmece Nüfus Müdürlüğü veya Halkalı Nüfus Şefliğine müracaat ederek adres beyanında bulunup alacağınız belge ile aile üyelerinin kimlik asılları ve yetişkinlere ait birer fotoğraf ile muhtarlığımıza müracaat edebilirsiniz.
2- Adres beyanı esnasında kayıt yapılacak daire boş ise sözlü beyan yeterlidir, belge istenmez. Ancak daire dolu ise adınıza kayıtlı elektrik, su, telefon, doğalgaz faturası veya abonelik sözleşmesi veya noter tasdikli kira sözleşmesi istenir.
3- Bu belgelerden biri yoksa yöneticinizden oturduğunuza dair İmzalı-Kaşeli Form-c ile önce muhtarlığı müracat etmelisiniz.

DOĞALGAZ İşlemleri;
Adres:Atatürk Mah. İkitelli Cad. İmsan sanayi Sitesi E Blok No:11 (İkitelli İ.E.T.T Garajı Karşısı) Halkalı-Küçükçekmece
Tel: 212 499 22 22 - Çağrı merkezi: 444 36 36 Borç Sorgulama: www.igdas.com.tr

Sözleşme için gerekli evraklar;
1 Tapu fotokopisi, kiracı iseniz Kira kontratı Fotokopisi
2 Nüfus cüzdanı fotokopisi TC kimlik numarası ile
3 Doğalgaz Tesisat numarası
4 Güvence Bedeli
5 Dask Poliçesi


TELEFON İşlemleri;
İkitelli Telekom İşletme Şefliği, İkitelli Organize Sanayi Sitesi ( Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi Yanı)
İkitelli/ İSTANBUL Tel: 0212 549 90 91 - Telefondan Başvuru İçin : 444 1 444

ELEKTRİK İşlemleri;
BEDAŞ Sefaköy İşletme Müdürlüğü, Ahmet Taner Kışlalı Cd. No:2 Çobançeşme Mevkii -Yenibosna/İST.
Tel: 0212 503 40 70 - Borç sorgulama: www.bedaş.gov.tr

Sözleşme için gerekli evraklar;
1 Tapu fotokopisi, kiracı iseniz Kira kontratı Fotokopisi
2 Nüfus cüzdanı fotokopisi TC kimlik numarası ile
3 Elektrik Tesisat numarası
4 Güvence Bedeli
5 Dask Poliçesi

SU İşlemleri;
İSKİ Küçükçekmece Şube Md., Cumhuriyet Mh. Kule Cd. No:8 Küçükçekmece / İSTANBUL
Tel: 0212 624 90 11 - 624 90 51 Borç Sorgulama: www.iski.gov.tr

Sözleşme için gerekli evraklar;
1 Tapu fotokopisi, kiracı iseniz Kira kontratı Fotokopisi
2 Nüfus cüzdanı fotokopisi TC kimlik numarası ile
3 İski Tesisat numarası
4 Güvence Bedeli
5 Dask Poliçesi

 
 
 
     
 
  Web Tasarım emlak siteleri, web tasarım, emlakçı internet siteleri